Podręcznik do szkolenia pilotów Craftsman 580 752840

Podręcznik do szkolenia pilotów Craftsman 580 752840 to kompleksowe narzędzie, które pomaga pilotom uzyskać niezbędną wiedzę i umiejętności do obsługi samolotu. Zawiera on szczegółowe informacje na temat konstrukcji, instalacji i działania samolotu, a także wszelkie wytyczne dotyczące bezpiecznego i skutecznego lądowania, startowania i planowania lotu. Podręcznik zawiera również informacje na temat zasad bezpieczeństwa, które należy przestrzegać podczas lotu, przeglądów i konserwacji samolotu. Można go używać jako podstawy do nauki i stosowania w praktyce, aby uzyskać maksymalne bezpieczeństwo podczas lotów.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik do szkolenia pilotów Craftsman 580 752840

Szkoda, że nie było tak fajnej książki, kiedy ja się uczyłem latać. Może bym nie skakał z dachu. Polecam ją wszystkim moim kursantom

Paweł Faron / zawodnik kadry narodowej i instruktor

Wszystko w bardzo przystępnej formie zarówno dla tych na początku przygody, jak i osób, które chcą usystematyzować swoją wiedzę. Polecam!

Michał 'Spike' Gierlach

Główne rozdziały książki:
  1. HISTORIA PARALOTNIARSTWA Od pionierów do rekordzistów. Sięgamy do początków i odkrywamy, jak paralotniarstwo stało się sportem, który pokochały na świecie tysiące.
  2. SPRZĘT Przedstawiamy podstawowe wyposażenie i przyglądamy się, jak działa paralotnia. Plus kilka słów o sprzęcie specjalistycznym.
  3. NAUKA LATANIA Zaczniemy od pierwszego dnia szkolenia i wyjaśnimy proces nauki latania, w tym startowanie, zakręcanie, lądowanie i pierwsze wysokie loty.
  4. AERODYNAMIKA Jak to się dzieje, że kawałek materiału i trochę cienkich linek mogą nas unosić w powietrzu? W tym rozdziale nieco teorii.
  5. POGODA DLA PILOTA Od zjawisk ogólnych po lokalne – sprawdzamy, jak czytać prognozy, z jakich aplikacji korzystać i jak przewidywać pogodę, patrząc w niebo.
  6. LATANIE ZAAWANSOWANE Nadszedł czas, by rozwinąć skrzydła. Wyjaśniamy, jak ocenić teren, wiatr, noszenia czy turbulencje oraz omawiamy zaawansowane techniki.
  7. ZASADY I PRZEPISY Przybliżamy zasady poruszania się w powietrzu i przepisy dotyczące przestrzeni powietrznej. Opisujemy proces zdobywania uprawnień.
  8. NAWIGACJA Gotowi na samodzielny lot? Przyjrzymy się podstawom nawigacji i zgłębimy technologie, wyjaśniając, jak działają przyrządy do latania.
O tej książce

Książka ta powstała, gdy Bastienne Wentzel połączyła swoją miłość do latania i nauczania z doświadczeniem pisarki naukowej, wydając w swojej rodzinnej Holandii podręcznik do paralotniarstwa. Książka szybko się rozeszła i doczekała się kolejnego wydania. Wtedy narodził się pomysł wydania angielskiej wersji dla pilotów na całym świecie, a Bastienne zwróciła się do Cross Country Magazine. Pomysł bardzo się spodobał i po spotkaniu na słynnym Coupe Icare, największym na świecie festiwalu lotów swobodnych we Francji, rozpoczęła się współpraca. Po udanym wydaniu anglojęzycznym, przyszła kolej na polskie. Paralotniarstwo: Podręcznik pilota to efekt pracy wielu autorów. Mamy nadzieję, że ci się spodoba!

Zobacz też:

OFERTA
SZKOLEŃ LOTNICZYCH
ROYAL-STAR AREO

ZDOBĄDŹ LICENCJE PILOTA W ROYAL-STAR AERO SZKOŁA PILOTÓW

Jesteśmy jedną z najstarszych prywatnych szkół lotniczych w Polsce. Wyszkoliliśmy i przeszkoliliśmy już ponad dwa i pół tysiąca pilotów latających we wszystkich liniach lotniczych bazujących w Polsce, jak też wielu prywatnych pilotów, którzy latają dla przyjemności.

Profesjonalne szkolenia lotnicze

Dzięki doświadczeniu i wiedzy naszych instruktorów będziesz doskonale przygotowany do wykonywania najbardziej wymagających zadań w powietrzu, a ukończone szkolenia lotnicze i zdobyta u nas wiedza teoretyczna z łatwością pozwoli Ci na przebrnięcie przez trudne egzaminy w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. Nasza flota jest doskonale przygotowana przez naszą kadrę techniczną. W naszych samolotach będziesz się czuł bezpiecznie!

Lotnicza szkoła pilotów - oferta

Data publikacji:

03. 04. 2015 18:19

Nowość! "Podręcznik pilota szybowcowego - praktyka" w sklepie dlapilota. pl

Miło nam poinformować o najnowszej pozycji wydawnictwa Pileus, pt. : „Podręcznik pilota szybowcowego - praktyka”. Publikacja obejmuje szeroki zakres praktycznej wiedzy, której odbiorcami będą zarówno początkujący jak i doświadczeni szybownicy. Z dystansem i angielskim humorem autor rozjaśnia, ostrzega i podpowiada w jaki sposób uczynić szybownictwo skutecznym i zarazem bezpiecznym. Patronat nad podręcznikiem objeła między innymi Komisja Szybowcowa Aeroklubu Polskiego.

Jest to obowiązkowa pozycja na półce każdego szybownika. Wiedza zawarta w książce jest wynikiem wieloletniego doświadczenia autora. Z pewnością warto będzie do niej wracać przed rozpoczęciem i w trakcie każdego sezonu lotnego. Podręcznik można potraktować jako osobistego trenera, który wraz ze zdobywanym przez czytelnika doświadczeniem, będzie pomagał odkrywać kolejne aspekty wspaniałego sportu.

Autorem podręcznika jest Ken Stewart, który zajmuje się szybownictwem od 1972 roku, w tym od 1976 roku głównie jako instruktor. Wieloletni trener kadry narodowej szybowników z Wielkiej Brytanii. Uczestniczył w wielu aspektach tego sportu, szkoleniu przyszłych instruktorów, trenowaniu zawodników w przelotach szybowcowych i przygotowaniu ich do zawodów na światowym poziomie. Jest posiadaczem złotej odznaki z trzema diamentami.

Wydawnictwo Pileus działa na rynku wydawniczym od roku 2012r. W ofercie oprócz książek lotniczych dostępne są między innymi logbooki dla różnych specjalności zgodne z najnowszymi wymaganiami EASA, kalendarze ścienne, terminarze lotnicze.

Aktualnie trwają prace nad kolejnymi pozycjami autorów polskich i zagranicznych. Dla szybowników
zapowiadany jest „Podręcznik pilota szybowcowego - teoria”, który w pełni pokryje wymogi EASA w
zakresie szkolenia do licencji pilota szybowcowego. Pilotom samolotowym oraz pokrewnym specjalnościom przygotowywane są kolejne pozycje, między innymi z przedmiotów: „Nawigacja”, „Zasady lotu”, czy „Meteorologia”. 

Ilość stron - 416 stron
Papier kredowy
Oprawa miękka
Format - B5

Podręcznik do szkolenia pilotów Craftsman 580 752840

Bezpośredni link do pobrania Podręcznik do szkolenia pilotów Craftsman 580 752840

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Podręcznik do szkolenia pilotów Craftsman 580 752840